A felvett hallgatók 99 százaléka már nyelvvizsgával érkezett az egyik magyar egyetemre
Mutatjuk, hogy a HVG Diploma 2024-es hallgatói kiválósági rangsora szerint melyik egyetemeken a legmagasabb a nyelvvizsgával felvett hallgatók száma.
Mutatjuk, hogy a HVG Diploma 2024-es hallgatói kiválósági rangsora szerint melyik egyetemeken a legmagasabb a nyelvvizsgával felvett hallgatók száma.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG 2022-es felsőoktatási rangsorát, az intézmény az oktatói és a hallgatói teljesítmény alapján összeállított részrangsorban is az első helyet szerezte meg. A második helyen – akárcsak tavaly – a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem áll, idén azonban holtversenyben a Szegedi Tudományegyetemmel.
A Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Közép-európai Egyetem és az International Business School mesterképzéseit is a legjobbak közé sorolták az Eduniversal legfrissebb rangsorának készítői.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Debreceni Egyetem, a Szegedi...
A drasztikusan csökkenő állami támogatás mellett esély sincs arra, hogy bármelyik magyar egyetem vagy főiskola a világ kétszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé kerüljön, hiába várja el ezt a kormány az egyetemektől - derült ki egy szerdai felsőoktatási konferencián.
Tudni szeretnétek, milyen szempontok alapján állítják össze az egyetemi-főiskolai rangsorokat?
A Nyugat-magyarországi Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kara és a Szent István Egyetem...
A Budapesti Corvinus Egyetem, a Széchenyi István Egyetem, a Szent István Egyetem és a Budapesti Gazdasági Főiskola - ezek az intézmények vezetik a HVG 2013-as gazdasági képzésterületi rangsorát.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti a HVG 2013-as felsőoktatási rangsorát, a főiskolai és egyetemi karok közül idén is a bölcsészettudományi és az orvosi centrumok érték el a legjobb eredményt. Megjelent a HVG Diploma különszáma, benne tíz képzési terület, valamint negyven szak részletes rangsorával.
Statisztikai problémák miatt módosította a 2012-es Felvi-rangsort az Educatio Nonprofit Kft. – a kiigazítás a bölcsészkarok listáján nem változtatott, az élen továbbra is az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara áll, amely az összesített kari rangsorban is az első helyet szerezte meg.
Az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem is felkerült a QS Quacquarelli Symonds 2011-es természettudományi rangsorára, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a negyedik helyet szerezte meg a Cybermetrics Lab közép- és kelet-európai felsőoktatási listáján, a CEU jogi tanszékét pedig egy cseh napilap választotta Közép-Európa legjobbjának. Milyen rangsorokban találhatunk magyar egyetemeket?
A világ legjobb 200 egyeteméből 72 az Egyesült Államokban van, a brit intézmények pedig szépen lassan lemorzsolódnak – így lehetne röviden összefoglalni a Times Higher Education (THE) című brit felsőoktatási szakfolyóirat most publikált egyetemi rangsorát. Igaz, alig egy hete egy másik cég, amely korábban a brit lappal közösen készítette el a listát, még egészen más rangsorral rukkolt elő.